ÁNO pre samonosné zábradlia

Samonosné zábradlie plne funkčný a dizajnovo-atraktívny prvok domácnosti alebo v komerčnej sfére, ktorý zaujme nejedného človeka v interiéri alebo exteriéri.

Samonosné zábradlie je kombináciou hliníkového profilu kotveného do podlahy alebo na bok múru a kaleného lepeného bezpečnostného tabuľového skla. Funkčnosť zábradlia spočíva vo vytvorení ochranno-bezpečnostnej zábrany proti pádu, pričom samotná bezpečnosť a kvalita je deklarovaná rôznymi certifikátmi a osvedčeniami. Dizajnová stránka je ohromujúca zvlášť, ak sú sklenené zábradlia využívané na balkónoch a terasách. Otvorený priestor, vzdušnosť, ničím nerušený výhľad dáva neopísateľný pocit splynutia s okolím, ktorý pri klasických zábradliach len tak nezažijete.

V exteriéri samonosné zábradlie má bežné využitie ako balkónové, terasové zábradlie alebo ako zábradlie na prístupové schody. Z bezpečnostného hľadiska je ho možné montovať ako zábrany k bazénom alebo ako ochranu na vyvýšených miestach do letných záhrad barov a reštaurácií. Vďaka eloxovanému ochrannému náteru má vysokú odolnosť voči meniacim sa poveternostným podmienkam.

V interiéri je tento typ zábradlia využívaný ako celosklenené galérie, na schodiskách alebo jednoducho na tvorbu predelov v miestnostiach. Samonosné zábradlie svojimi benefitmi je univerzálnym riešením pre moderný i klasický štýl.

Aktuálnu ponuku samonosných zábradlí rozširujeme o produkty:

  • CP1402 - určený pre montáž zhora v jednej rovine s obvodovou hranou (balkónu, terasy) alebo na múr zábradlia - zboku. Viac info
  • CP1404 - určený na zabudovanie do podlahy v osi skla, ideálny pri predeľovaní priestoru. Profil je možné tiež montovať na stropnú hranu alebo na múrik zábradlia. Viac info 
  • CP1400 - určený na kotvenie na podlahu s odsadenou osou skla, ktorý je určený na montáž terasových/balkónových zábradlí alebo na schodisko. Viac info

Všetky vyššie uvedené profily sú určené aj pre francúzske balkóny, ako aj pre nízke sklenené výšky napr. podkrovné zábradlia. Kvalita je podložená certifikátom AbP, DIN a Statickým osvedčením.

Hlavnou výhodou uvedených produktov  je možnosť nastavenia odklonu skla +/-15 mm, čo významne zjednodušuje a urýchľuje montáž. Uvedené vlastnosti umožňujú montáž neobmedzene širokého skla, tj. odpadá náročnosť zarovnávania jednotlivých sklenených tabulí do roviny. Týmto spôsobom na zábradlí nevznikajú žiadne viditeľné spoje a získava na svojej aktraktivite.

 

Čistú líniu samonosných zábradlí je možné narušiť nerezovým madlom hranatého alebo oblého tvaru. Madlo opticky ohraničí sklenenú tabuľu, čím sa zvýši subjektívny pocit bezpečia celého zábradlia. Viac info

Kovania pre samonosné zábradlia sú bezúdržbové. Na čistenie skiel postačí bežná starostlivosť rovnaká ako pri okenných a balkónových sklách. Z nášho doplnkového sortimentu odporúčame univerzálnu aktívnu penu, ktorá očistí a chráni sklo pred rýchlym znečistením.