Samozatvárač DC420

Ak ste pripravovali návrh sklenenej priečky s dverami do kancelárie, či reštaurácie, určite ste riešili požiadavku klienta, aby sa kývne dvere zatvárali samé a bezpečne. Profesionálnym riešením danej situácie je montáž samozatvárača.

Samozatvárač je zariadenie, ktoré zabezpečí presné a kontrolované zatváranie sklenených dverí hneď po ich otvorení. Jeho montážou sa predchádza nešetrnej manipulácii a rýchlemu opotrebeniu dverí.

Štandardne známe ramenné samozatvárače montované v hornom rohu dverí sú zväčša z estetického hľadiska nerealizovateľným riešením. Nenápadnou a v praxi vyhľadávanou alternatívou pre sklenené priečky sú tzv. podlahové samozatvárače. Ich montážou sa plnia požiadavky na funkčnosť - užívateľský komfort a zároveň nedochádza k narušeniu vzhľadu sklenenej priečky neželanými prvkami.

Pre správny výber samozatvárača je potrebné zohľadniť viacero kritérií. Prostredie, v ktorom dvere budú používané, samotnú šírku a celkovú hmotnosť dverného krídla. Na základe toho je možné zvoliť požadovanú funkcionalitu ako sú: sila zatvárania, rýchlosť, či aretácia.

 

KATALÓG SAMOZATVÁRAČOV

V katalógu nájdete:

  • certifikované podlahové samozatvárače až do nosnosti 300 kg,
  • nadsvetlíkový samozatvárač pre max. váhu 80 kg na dverné krídlo
  • ramenný samozatvárač s aretáciou pre dvere z kaleného bezpečnostného skla a príslušenstvo k samozatváračom.

DC420 patrí medzi najčastejšie používaný podlahový samozatvárač. Má dva úplne nezávislé termostatické piesty na reguláciu rýchlosti uzatvárania - jeden v rozsahu dovretia a druhý pre zvýšnú dráhu. Spĺňa požiadavky európskej technickej normy EN1154, a to ho predurčuje na bezpečné používanie v prostredí s malými deťmi a staršími ľuďmi. Cena: 159 € za kus (bez DPH).

MÁM ZÁUJEM 

Technické parametre:

  • optimalizovaný pre dverné krídlo do 100 kg
  • voľba sily zatvárania EN 2-3-4 (17-22-28Nm)
  • aretácia v otvorenom stave: bez aretácie alebo 90° alebo 105° v otvorenom stave
  • nastaviteľnosť vo fixačnom boxe
  • oceľové telo odolné voči pretlačeniu a pozinkovaná fixačná krabička

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.