Sklenené balkóny po francúzsky

Francúzske balkóny - dizajnérsky kúsok moderného interiéru. Novinka v KRAUS katalógu Zábradlia, Úchyty skla pre francúzske balkóny.

Francúzsky typ balkónu plní viac estetickú, ako praktickú funkciu pojmu balkón. Štandardne je určený skôr na státie a umiestnenie dekoračných rastlín, než na relaxačné posedenie v balkónových záhradkách. Francúzske balkóny slúžia ako ochrana proti vypadnutiu  a sú štýlovým architektonickým prvkom. Otvárajú uzavretý priestor interiéru, prinášajú do neho čerstvý vzduch a pri vhodnej orientácii aj priame slnečné svetlo a teplo. Týmto vytvárajú pocit skutočného balkónu bez vysokých stavebných nákladov a bez potreby pravidelného čistenia balkónového priestoru. 

Základná stavba francúzskeho balkóna spočíva v umiestnení zábradlia za balkónové dvere, resp. posuvné sklenené dverné krídlo. Dôvody pre montáž tohto typu balkóna sa rôznia od obmedzených stavebných možností napr. nedostatok priestoru medzi budovami až po dizajnérske vychytávky prinášajúce denné svetlo pre najvyššie poschodia.

K elegancii okrem iného prispieva aj kombinácia materiálov: sklo a kov. V ponuke KRAUS Katalógu Zábradlia nájdete Úchyty skla francúzskych balkónov odolné voči poveternostným podmienkam.

Úchyty kotvené na trubku alebo na rovnú plochu umožňujú montáž lepeného kaleného alebo jednoduchého kaleného skla skla rôznych hrúbok. Pre vybrané produkty je kvalita podložená certifikátmi ETA 11/0380 (Európske technické schválenie), AbZz-70,2-28 (Všeobecný súhlas stavebného dozoru) a typové schválenie TÜV Rheinland. 

Produkty sú dostupné na objednávku, tzn. že štandardne ich dodacia lehota je 2-3 týždne v závislosti od stavu zásob nášho dodávateľa.