Sklenené zábradlie

Sklenené zábradlie dodáva priestoru ďalší rozmer. Všetko doteraz schované sa stáva viditeľné a ľahšie dostupné. V modernej architektúre ide o prvok, ktorí osloví takmer každého.

Klasickým riešením pre sklenené zábradlie je montáž tabuľového skla menších rozmerov uchytené v kovových stĺpikoch s kotvením do podlahy zhora alebo z boku. V našej ponuke nájdete komponenty s hranatým, resp. oblým dizajnom s kotvením na rovnú plochu alebo trubku pre rôzne hrúbky ESG alebo VSG skla. 

Na popularite v posledných rokoch oveľa viac naberajú samonosné zábradlia. Sklenené tabule veľkých rozmerov sú kotvené bodovými úchytmi zboku do steny alebo sú osadené do hliníkových profilov a takto kotvené do podlahy zhora alebo zboku. 

Po dizajnérskej stránke samonosné zábradlie poskytuje nerušený pohľad na okolitý svet a preto svoje uplatnenie má nielen v obchodných centrách, hoteloch a reštauráciách, ale aj v bytoch a domoch. Je ideálnym riešením do interiéru aj exteriéru na schodiská, medziposchodia, galérie, balkóny a terasy.

 

      

 

CP1404 s kotvením na podlahu v osi skla je najčastejšie montovaný certifikovaný samonosný systém určený na rozdelenie alebo ohraničenie priestoru napr. terás a letných záhrad. Jeho bezkonkurenčnou výhodou je možnosť nastavenia odklonu skla v +/- 15 mm, čo umožňuje jednoduchšiu a rýchlejšiu montáž neobmedzenej šírky sklenenej tabule. Systém je bezúdržbový a vďaka odvodňovacím otvorom a povrchovej úprave elox je vysoko odolný voči meniacim sa poveternostným podmienkam. K dispozícii sú sety v 2,5 m alebo 5 m dĺžkach. 

 Detail produktu                  Mám otázku

V ponuke nájdete aj ďalšie systémy s kotvením na podlahu s odsadenou osou skla, či na kotvenie zboku. Ak potrebujete poradiť s výberom kontaktujte nás.