Posuvný systém Atrivant 80

Povrchové úpravy 

Inovatívny systém pre sklenené posuvné dvere zo skla s tlmeným dorazom pre každé krídlo. Spolu s patentovaným, precíznym a jemným doťahom v koncovej polohe. Unášanie krídiel pri manipulácii je zabezpečené tlmeným zberačom pre maximálne komfortné a priehľadné zasklenia balkónov, terás a zimných záhrad bezpečnostným kaleným sklom ESG.

Ochrana pred nepriaznivým počasím ako vietor a dážď umožňuje predĺžiť sezónu na terase alebo balkóne počas chladnejších ročných období (jar/jeseň). Možnosť použitia odvodňovacieho profilu zabezpečuje aj v prípade dažďa uchovať interiér v suchu. V interiéroch môže byť systém použitý na delenie resp. oddelenie priestoru ako napr. kuchyňa, obývačka, šatník, delenie jedálenských priestorov atď.

Systém bol navrhnutý na odolanie záťaže vetrom do triedy 4 podľa EN12211/12210. Túto skúšku zvládol bravúrne v akreditovanom profesionálnom inštitúte. Spodná vodiaca koľajnica bez odvodňovacieho profilu má výšku iba 20 mm, čím spĺňa podmienku o bezbariérovosti podľa DIN 18040-2. Môže byť však aj zapustená zarovno s podlahou!

Jednoduchý spôsob zaistenia koncových krídiel voči pohybu je možné na želanie nahradiť uzamykaním. Pre lepšiu odolnosť voči prachu je možné doobjednať samolepiace tesniace štetiny medzi sklá.

Váha krídla Do max. 80kg pre každé jedno krídlo. 
Šírka krídla Najmenej 610mm.
Najviac 1500mm.
Pomer výšky a šírky krídel nesmie prekročiť pomer 3:1.
Výška systému Pri použití systému v exteriéry maximálne 2500mm. *
Pri použití systému v interiéry maximálne 3205mm.
Hrúbka a typ skla Pri výške systému do 1800mm: 8mm alebo10mm kalené sklo (ESG).
Pri výške systému viac ako 1800mm: 10mm kalené sklo (ESG).
Šírka systému (inštalácie) Pri jednostrannej inštalácii maximálne 6000mm.
Pri obojstrannej inštalácii maximálne 12000mm.
Pojazdový vozík Vozík s vysoko kvalitnými a presnými guličkovými ložiskami z nehrdzavejúcej ocele v plastovom púzdre.
Prevedenie 3, 4 alebo 5 koľajnicový systém s postupným tlmeným zberačom posuvných krídel pri otváraní aj zatváraní; obojstranným tlmeným dorazom s doťahom všetkých posuvných krídel; vpravo alebo vľavo uzamykateľné; s pevným panelom alebo bez; dostupné farby: prírodný elox EV1, antracit- RAL7016, biela- RAL9016.

* Obmedzené na splnenie záťaže vetrom triedy 4 podľa EN12211/12210. V zónach slabšieho zaťaženia vetrom môžu odborníci povoliť aj väčšie výšky systému (aj na chránenom mieste na záveternej strane).


Podobné produkty


Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás.