Množstevné zľavy, v prípade záujmu o kúpu väčšieho množstva nás neváhajte kontaktovať: 02 20920 888 : info@kraussro.sk

Posuvný systém Atrivant 80

Posuvný systém Atrivant 80

Inovatívny systém pre sklenené posuvné dvere zo skla s tlmeným dorazom pre každé krídlo. Spolu s patentovaným, precíznym a jemným doťahom v koncovej polohe. Unášanie krídiel pri manipulácii je zabezpečené tlmeným zberačom pre maximálne komfortné a priehľadné zasklenia balkónov, terás a zimných záhrad bezpečnostným kaleným sklom ESG.

Ochrana pred nepriaznivým počasím ako vietor a dážď umožňuje predĺžiť sezónu na terase alebo balkóne počas chladnejších ročných období (jar/jeseň). Možnosť použitia odvodňovacieho profilu zabezpečuje aj v prípade dažďa uchovať interiér v suchu. V interiéroch môže byť systém použitý na delenie resp. oddelenie priestoru ako napr. kuchyňa, obývačka, šatník, delenie jedálenských priestorov atď.

Systém bol navrhnutý na odolanie záťaže vetrom do triedy 4 podľa EN12211/12210. Túto skúšku zvládol bravúrne v akreditovanom profesionálnom inštitúte. Spodná vodiaca koľajnica bez odvodňovacieho profilu má výšku iba 20 mm, čím spĺňa podmienku o bezbariérovosti podľa DIN 18040-2. Môže byť však aj zapustená zarovno s podlahou!

Jednoduchý spôsob zaistenia koncových krídiel voči pohybu je možné na želanie nahradiť uzamykaním. Pre lepšiu odolnosť voči prachu je možné doobjednať samolepiace tesniace štetiny medzi sklá.

Váha krídla Do max. 80kg pre každé jedno krídlo. 
Šírka krídla Najmenej 610mm.
Najviac 1500mm.
Pomer výšky a šírky krídel nesmie prekročiť pomer 3:1.
Výška systému Pri použití systému v exteriéry maximálne 2500mm. *
Pri použití systému v interiéry maximálne 3205mm.
Hrúbka a typ skla Pri výške systému do 1800mm: 8mm alebo10mm kalené sklo (ESG).
Pri výške systému viac ako 1800mm: 10mm kalené sklo (ESG).
Šírka systému (inštalácie) Pri jednostrannej inštalácii maximálne 6000mm.
Pri obojstrannej inštalácii maximálne 12000mm.
Pojazdový vozík Vozík s vysoko kvalitnými a presnými guličkovými ložiskami z nehrdzavejúcej ocele v plastovom púzdre.
Prevedenie 3, 4 alebo 5 koľajnicový systém s postupným tlmeným zberačom posuvných krídel pri otváraní aj zatváraní; obojstranným tlmeným dorazom s doťahom všetkých posuvných krídel; vpravo alebo vľavo uzamykateľné; s pevným panelom alebo bez; dostupné farby: prírodný elox EV1, antracit- RAL7016, biela- RAL9016.

* Obmedzené na splnenie záťaže vetrom triedy 4 podľa EN12211/12210. V zónach slabšieho zaťaženia vetrom môžu odborníci povoliť aj väčšie výšky systému (aj na chránenom mieste na záveternej strane).


Cielený výber materiálu pre vodeodolnosť

Vďaka cielenému výberu materiálov zostane váš systém Atrivant 80 trvalo funkčný, a to aj napriek vlhkým vplyvom prostredia. Atrivant 80 používa vysoko kvalitný, kvapalinotesný hydraulický tlmič, ktorý zostáva plne funkčný aj pri priamom kontakte s vodou. Nerezová pružina a nerezová piestna tyč navyše zaisťujú maximálnu vodeodolnosť systému tlmenia a zaťahovania. Pojazdy sa odvaľujú na nehrdzavejúcich presných guličkových ložiskách z nehrdzavejúcej ocele s plastovým povrchom a umožňujú tak trvalo kvalitné jazdné vlastnosti.


Vhodnosť pre vysoké zaťaženie vetrom

Рисунок на поле


Atrivant 80 odolá aj vysokému zaťaženiu vetrom až do triedy 4 podľa EN12211/12210. Systém prešiel príslušným testom akreditovaným skúšobným ústavom na výbornú. Pri silnom zaťažení vetrom sa sklenené tabule, ktoré sú pevne spojené so spodným profilom; aby tieto zostali bezpečne vo vedení, má Atrivant 80 dostatočne vysokú vložku v stropnej koľajnici a vozíky obopínajú podlahovú koľajnicu s dvojitou ochranou.

Keď sú krídla zatvorené, Atrivant 80 do značnej miery blokuje lístie, vietor a dážď. Počas slnečných a chladnejších dní umožňujú uzavreté krídla interiér vykúriť a udržať si príjemné teplo na dlhší čas. Vďaka Atrivantu 80 si môžete svoju terasu užívať aj večer a v chladnejších ročných obdobiach (jar/jeseň).

Sofistikovaný drenážny profil

Dobre premyslený drenážny systém zaisťuje, že aj silný dážď môže dobre odtekať a interiér zostane do značnej miery suchý. 


Dráha je upevnená na drenážny profil dištančnými klinmi. Perforácie v koľajnici a veľké medzery medzi jednotlivými dištančnými klinmi umožňujú rýchly odtok dažďovej vody, ktorá naráža na koľajnicu – aj pri silnom daždi. V dištančných klinoch sú integrované tmely, ktoré zabraňujú prenikaniu vody do stavebnej konštrukcie.

Vďaka Atrivantu 80 začína sezóna na terase skôr a trvá dlhšie.Zabezpečuje, že posuvné krídla sú veľmi malé, keď sú otvorené.

TELESKOPICKÉ POUŽITIE umožňuje enormnú šírku otvoru, takže môžete na terase alebo balkóne sedieť ako vonku, keď je pekné počasie a užívať si slnko bez obmedzení. V otvorenom stave je možné paralelne vedľa seba zaparkovať až päť posuvných panelov. Bez pevného prvku je možné krídla posúvať na ľubovoľné miesto.


Pri Atrivant 80 je možné posuvné krídla súčasne odsunúť do strany jediným pohybom.


SOFT CATCH zaisťuje, že nasledujúce posuvné krídla sú pri zatváraní aj otváraní postupne unášané. Keďže tlmiče sú integrované do nosičov, sú vždy prenášané jemne a ticho. Ak si ho nechcete zobrať so sebou napr. B. chcete vytvoriť priechod medzi krídlami, strhávanie sa dá jednoducho deaktivovať nohou bez zohýbania. Ak sa potom panely zatlačia cez seba, strhávanie sa opäť automaticky aktivuje.


 Možnosť odpojenia krídel od seba tiež uľahčuje čistenie v oblasti prekrytia tabúľ. Dráhu a drenážny profil je možné jednoducho opláchnuť hadicou na vodu.


 Jemne a potichu zabrzdí sklenené dvierka na dráhu niekoľko centimetrov, čím zabráni silnému nárazu na sklenené dvierka bez hluku a vibrácii.

Bezpečne zatiahne posuvné krídla do koncových polôh a zabráni ich spätnému pruženiu. Vďaka stiahnutiu koncovej polohy na oboch stranách všetkých posuvných krídel získate s Atrivant 80 nasledujúce výhody:


Výhody pri zatváraní/s uzavretými krídlami


 Po inovatívnom tlmení systém zatvárania PERFECT CLOSE pri zatváraní bezpečne vytiahne vonkajšie posuvné krídla do koncovej polohy a zaručí tak úplne uzavretý systém aj pri neúplnom alebo unáhlenom zatváraní. Krídla nevyskočia a neúmyselnému otvoreniu po procese zatvárania (napr. vplyvom vetra) je zabránené zatiahnutím koncovej polohy.


Výhody pri otváraní/s otvorenými krídlami


 Pri otvorených krídlach zabezpečuje PERFECT CLOSE, že krídla v koncovej polohe zaparkujú úhľadne vedľa seba. V prípade systémov bez pevného krídla je možné kedykoľvek ľubovoľne zvoliť stranu parkovacej polohy.


 PERFECT CLOSE zaisťuje, že krídla sú vždy perfektne umiestnené.

Zabezpečuje, že tlmiče vždy spoľahlivo fungujú.

Aby sa systém tlmenia a zasúvania COMFORT STOP a PERFECT CLOSE spúšťal spoľahlivo a aby sa predišlo poškodeniu tlmiacich systémov, musia byť rameno aktivátora a vidlica vodiča tlmiča navzájom správne horizontálne aj vertikálne zarovnané. Pri Atrivant 80 je to zaistené inteligentným, patentovaným dizajnovým princípom:

Optimálne vodorovné vyrovnanie sa dosiahne automaticky vďaka aktivátorom pripojeným ku koncovým dorazom a tlmičom presne namontovaným na posuvných krídlach pomocou uhlových dosiek.

Správne vertikálne nastavenie je dosiahnuté pomocou výškovo nastaviteľných aktivačných ramien. Nastavenie výšky ramena aktivátora (+/- 8 mm) je hračkou pomocou mierky a skrutky, ktorá je ľahko dostupná zospodu.

Ak sa dvere zatvoria príliš silno, na konci dráhy odpruženia zostane zvyšková rýchlosť. Pri Atrivant 80 koncový doraz konečne zastaví posuvné krídlo a zabráni tak zlomeniu komponentov tlmiča.Atrivant 80 je navrhnutý ako modulárny systém založený len na niekoľkých komponentoch.

Vďaka inteligentným adaptérom bežeckých pätiek, do ktorých sa zmestí pohon tlmených dverí aj pojazd, výrobca nemusí vykonávať žiadne projektové úpravy, čo umožňuje skladové zásoby, krátke dodacie lehoty a flexibilné prispôsobenie príslušným rozmerom.


Atrivant 80 implementuje takmer akúkoľvek inštalačnú situáciu:
- otváranie paralelne na jednu alebo dve strany
- lineárne systémy v tvare L alebo U
- zasklenie do výšky miestnosti alebo zasklenie namontované na parapetoch
- v exteriéri aj v interiéri

Ak by systém Atrivant 80 napr. B. používa sa ako predeľovač miestností alebo šatňa v interiéri, bežecká dráha bez drenážnych otvorov a bez drenážneho profilu môže byť pripevnená priamo na spodnú konštrukciu. Spodná lišta je vysoká iba 20 mm a v prípade potreby sa dá zapustiť do podlahy. Atrivant 80 je preto možné použiť aj v bezbariérových bytoch podľa DIN 18040-2. Na želanie môže byť Atrivant 80 uzamknutý zvnútra v stenovom profile a/alebo v podlahovej lište, aby sa zabránilo vlámaniu, alebo môže byť vybavený západkovým zámkom, ktorý možno ovládať z oboch strán. Ak postačuje zámok ovládateľný zvnútra, lankový zámok integrovaný do koncového profilu steny ponúka pekné riešenie zo strany steny. Toto sa dá pohodlne ovládať vo výške bokov bez zohýbania sa. Dve polohy nastavenia uzamykacieho gombíka umožňujú užívateľovi rozhodnúť, či sa má krídlo pri zatváraní vtiahnuť do už zatvoreného zámku (funkcia zaklapnutia) alebo či má krídlo zostať odomknuté.

 
Uzamykanie v stenovom profile                                         Uzamykacie tlačidlo vo výške bokov

Vďaka modulárnym riešeniam SYSTEM FIT splní všetky vaše požiadavky na inštaláciu.


Posuvný systém Atrivant 80

Zadajte dopyt